Blog

  • Home
  • Zasady inwestowania w wydobycie kryptowalut

Zasady inwestowania w wydobycie kryptowalut

To pierwszy wpis na Blogu Wisebit, cześć!

O tym, czym są kryptowaluty pisaliśmy w Najczęściej Zadawanych Pytaniach. W niniejszym artykule przedstawione zostaną potencjalne szanse i zagrożenia, płynące ze strategii inwestowania w ich wydobycie. Postaramy się znaleźć złoty środek, którego określimy mianem zasad, jakimi polecamy kierować się w tej branży.

  1. Podejście bez emocji

Rynek kryptowalut jest bardzo dynamiczny. Ze względu na swoją młodość, przeżywa jeszcze tzw. chorobę wieku dziecięcego – duże wahania kursów poszczególnych walut, rzędu nawet 10-20% dziennie. Oznacza to silne targanie emocjami Inwestora, co jest zrozumiałe, bo jednak cenimy sobie stabilność. Nie zdarzyło się natomiast jeszcze, aby kopanie było poniżej opłacalności po odliczeniu kosztów prądu.
Dochodzi tu kwestia wiary w technologię. Istnieją projekty, które fundamentalnie nam się podobają i uważamy, że przyszłość rynku należy do nich. W procesie wydobywczym skupiamy się właśnie na tych kryptowalutach.

W następnych wpisach na blogu przedstawione zostaną wyróżniające się projekty.
  1. Cierpliwość

Druga cecha w naturalny sposób łączy się z pierwszą. Zmienność rynku powoduje, że prognozy zwrotu potrafią zmienić się diametralnie, z punktu widzenia Inwestora, bo w ciągu kilku dni przyspieszyć o 2-3 miesiące jak i o tyle samo spaść. Zwracamy zatem uwagę, aby inwestycję traktować długoterminowo, mając na uwadze fakt, że rynek kryptowalut jest ciągle rozwijany i historia pokazuje, że potrafi rosnąć w niebotycznym tempie.

 

  1. Czas i wiedza

Inwestorzy często pytają o przybliżoną stopę zwrotu. Jako, że uzależniona jest ona od aktualnej sytuacji rynkowej, czyli kursu wydobywanej waluty, rekomendujemy wstrzymanie się od transakcji sprzedażowych za wszelką cenę, szczególnie włączając w to giełdowy dołek.

Zespół Wisebit jest złożony z profesjonalistów. Prowadzimy cotygodniowy newsletter, zawierający spojrzenie na giełdę naszym okiem. Każdy Inwestor może sugerować się treścią w nim zawartą, poświęcając kilka minut tygodniowo na poszerzenie swojej wiedzy o kryptowalutach.

  1. Bezpieczeństwo

Punkt czwarty rozumiemy jako zalecanie się do instrukcji, dołączanej do naszych produktów, gdzie bezpieczeństwo zostało szerzej opisane. Odnosimy się przede wszystkim do dwóch aspektów – sprzętowego oraz elektronicznego.

Serwery obliczeń rozproszonych to duża moc, która idzie w parze z delikatnością. Uwagi są naturalnie intuicyjne, obejmują takie zasady jak trzymanie sprzętu w nienasłonecznionym, suchym miejscu, z dala od kurzu.

W sieci natomiast musimy uważać na potencjalne utraty haseł do portfeli elektronicznych. Ostrożność zawiera podstawowe zasady poruszania się w Internecie, jak i sprawy okołoportfelowe – klucz prywatny jest tylko prywatny, wygenerowany unikalny ciąg znaków jest tylko zapisany i przechowany w dogodnym do tego miejscu. Rekomendujemy używanie portfeli offline, niepodłączonych do Internetu, a także portfeli dedykowanych na USB.

  1. Cel w złoty środek

Aby uzyskać jak najszybszy zwrot z inwestycji, jako główna waluta wydobywana jest ta najbardziej w danym momencie opłacalna, np. Ethereum czy Zcash. Wykorzystując możliwość mocy obliczeniowej naszego sprzętu, nieznaczna jej część przerzucana jest do rozwiązywania algorytmów kryptograficznych innej waluty, dającej się wydobywać w dużej ilości jednostek. W tym przypadku ustawiamy maszyny pod najbardziej perspektywiczne waluty, które w naszej ocenie osiągną większą wartość w przyszłości, a których sprzedaż zaraz po wydobyciu nie przynosi zauważalnych zmian w stosunku do osiągniętych już korzyści.

Na bazie naszej wiedzy służymy informacją, czy koniunktura rynku w danej chwili przemawia za kupnem, sprzedażą, czy czekaniem.

Odpowiedź często będzie ta sama – czekaniem!

 

Leave a comment

Your email address will not be published.